Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zobacz więcej: pliki cookiesRozumiem
Justi Garden Justi Fashion           
          
          
          
          
O Nas
          
          
          
          
          
Oferta
          
          
          
          
          

Projekty i Relizacje

          
          
          
          
          
Kontakt
          
          
          
          
          
Remonty

 

Ogród w jeden dzień

powierzchnia ogrodu 80 m2, stanowisko cieniste. Ogród ten znajduje się w centrum Warszawy, wewnątrz podwórka przy bloku mieszkalnym. Nasza firma zrealizowała założenie ogrodu na podstawie projektu innej firmy. Najpierw przygotowaliśmy teren, dopiero później przystąpiliśmy do sadzenia roślin i położenia trawy z rolki. Podczas porządkowania ogrodu nie usunęliśmy wszystkich roślin – zostawiliśmy piękny krzew róży, duży okaz funkii oraz krzewy żywopłotowe, póki cisy nie zaczną spełniać tej funkcji. W krótkim czasie otrzymaliśmy efektowny ogród w trudnych miejskich warunkach.


Ogród przy szeregowcu

powierzchnia 80 m2, stanowisko słoneczne/ półcieniste. Ogród znajduje się w Aleksandrowie Łódzkim, przy trasie przelotowej do Zgierza. Nasza firma wykonała projekt tego ogrodu oraz go zrealizowała. Inwestorom zależało na żywopłocie odgradzającym od ruchliwej ulicy, niewielkim miejscu, w którym mogą uprawiać zioła, akcencie wodnym, miejscu do grillowania oraz na murku okalającym ogród, który również służy jako miejsce siedzące podczas imprez w ogrodzie. Na niewielkiej powierzchni udało się umieścić wszystkie te elementy.


Ogród podmiejski I

powierzchnia 2500 m2, stanowisko słoneczne. Ogród znajduje się w Mileszkach k. Łodzi. Nasza firma wykonała projekt ogrodu oraz projekt tarasu. Ze względu na duży teren praca przebiega etapami. Inwestorzy chcieli mieć ogród niewymagający dużo pielęgnacji, otoczony żywopłotem z różnych gatunków roślin, placem zabaw, sadem i warzywnikiem oraz pięknymi, kwitnącymi rabatami. 

100
      

 

Ogród podmiejski II

powierzchnia działki 815 m2, z czego powierzchnia ogrodu wynosi tylko 200 m2, stanowisko słoneczne. Działka dookoła była już otoczona żywopłotem z Thuj. Inwestorzy chcieli przede wszystkim mieć w ogrodzie miejsce na domek zabaw dla swoich córek, akcent wodny oraz niepowtarzalne rabaty z krzewami, które ożywią ogród. Utrudnieniem były czujki ruchu umieszczone w każdym rogu ogrodu, gdyż nie każde rośliny mogły zostać użyte w kompozycjach, by ich nie zasłonić. Akcentem wodnym będzie fontanna, znajdująca się na kamiennym klombie, którą zainstalujemy dopiero w przyszłym roku.

 

Ogród przy szeregowcu

Jest to niewielki ogród, ale jeden z moich ulubionych. Naszą pracę zaczęliśmy od rozbiórki tarasu z kostki betonowej,
gdyż klienci chcieli mieć piękny taras kamienny. Następnie zrobiliśmy odwodnienie terenu oraz automatyczne nawodnienie. Kolejnym etapem było położenie palisady kamiennej, dzięki której mogliśmy zrobić rabaty na podwyższeniu. Ułożyliśmy również ścieżkę z kostki betonowej oraz obrzeże przy palisadzie dla wygody koszenia. Na koniec położyliśmy trawnik z rolki. 

 

Rabata w ogrodzie istniejącym

Jednym z naszych tegorocznych zleceń było zaprojektowanie rabaty w ogrodzie, który wcześniej został już wykonany. Inwestorka chciała wprowadzić zmiany, poprzez założenie rabaty, a tym samym zmniejszyć dużą powierzchnię trawnika. Rabta współgra z charakterem ogrodu oraz z nasadzeniami znajdującymi się w nim. W 2016 roku ze względu na dość podmokły teren nasza klientka chciała, by nowe rośliny zostały posadzone na rabacie podwyższonej murkiem z piaskowca. Powstały również pergole dla przepięknych róż, które zostały przesadzone z frontowej częśc ogrodu. Dodatkowo ułożyliśmy również kostkę brukową pod domek gospodarczy. 

 

Ogród podmiejski III

Ogród ten znajduje się w Rąbieniu AB. Inwestorzy posiadają dwie osobne działki, które chcieli ze sobą połączyć. Założenie ogrodu polegało na pracach porządkowych, wyrównaniu terenu, ułożeniu nawierzchni z kostki brukowej oraz posadzeniu żywopłotu i zasianiu trawy. 


Mały ogród przy bloku

Niewielki ogród należący do parterowego mieszkania. Klientom zależało na tym, by odgrodzić się od sąsiadów drewnianymi przegrodami oraz by mieć mały taras z desek kompozytowych. Dzięki tym zabiegom powstało przytulne wnętrze ogrodowe z miejscem wypoczynkowym. 

 

Ogród w Aleksandrowie Łódzkim

Jest to duży ogród, wąski lecz długi. Klientom zależało na szerokim podjeździe przed domem z kostki
i zielonym narożniku działki, który zasłaniałby betonowy plot. Etap prac podzielony jest na dwie części. Pierwsza - przedogródek składający się z rabat żwirowych, oddzielonych od trawnika kostką, jednej położonej centralnie oraz rabat przy ogrodzeniu. Położyliśmy nawodnienie, siatkę na krety oraz trawnik z rolki. Drugi etap prac zaplanowany jest na sezon 2015 r. Będziemy zakładać część działki znajdującą się za domem. 

 

Osiedle w Łodzi

Jest to ogród, który należy do jednego z bloków na łódzkim osiedlu. Mieszkańcy chcieli, by powstał specjalnie dla nich kawałek zieleni w mieście, do którego tylko oni będą mieli dostęp. Ogród otoczony jest roślinami o ciekawych barwach, zmieniających się przez cały sezon, do którego chętnie będą zaglądać również ptaki. Niebawem powstanie miejsce ze stolikami do gry w szachy oraz plac zabaw. 

 

Ogród w Zgierzu

Ogród jest użytkowany przez pięcioosobową rodzinę. Klientom najbardziej zależało na dużym trawniku,
by synowie mieli przestrzeń do zabawy. W ogrodzie zastosowaliśmy dwa rodzaje rabat - jedna wzdłuż ogrodzenia wykończona obrzeżem z kostki granitowej, druga na podwyższeniu z podkładów kolejowych. Konieczne było zastosowanie takiego zabiegu, gdyż była zbyt duża różnica terenu wokół domu.

 

Ogródek dla Pizzeri Presto w Aleksandrowie Łódzkim 


Mieliśmy stworzyć kawałek wnętrza ogrodowego pośród murów, tak by miejsca siedzące otoczone były z każdej strony zielenią. Rośliny w donicach kwitły przez cały sezon. 


Projekt ogrodu dla Zespołu Szkół w Domaniewie 

Nasza Firma wykonała projekt ogródka dydaktycznego dla Szkoły w Domaniewie, która brała udział w konkursie na zagospodarowanie terenu placówek dydaktycznych w województwie łódzkim i uzyskała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Poniżej przedstawiamy link, w którym można zapoznać się ze zdjęciami z realizacji "Zielonego Ogródka Zespołu Szkół w Domaniewie oraz z zasadami uzyskania dofinansowania.


http://zsdomaniew.pl/index.php?id=_zielony_ogrod  

 

Drewutnia z domkiem gospodarczym 

Na specjalne zamówienie wykonaliśmy dla klientki drewutnię połączoną z domkiem gospodarczym na narzędzia i rowery. Pod drewutnią ułożyliśmy nawierzchnię z kostki brukowej.

 

Mały ogród podmiejski

Jest to niewielki ogródek należący do dwóch segmentów. Nasza praca polegała na upożądkowaniu rabaty, porośniętej w całości chwastami oraz położeniu na nowo trawnika z rolki. 

 

Nasadzenia przy Przedszkolu Miejskim nr 34

Mieliśmy ogromną przyjemność uporządkować kawałek zieleni w Przedszkolu Miejskim. Wejście do Przedszkola było smute i wydeptane. Teraz jest zadbane, uporządkowane i cieszy oczy różnymi barwami. 

 

Ogród przy domu jednorodzinnym

Niewielki ogród dla czteroosobowej rodziny. Klientom zależało na zachowaniu jak największej powierzchni trawnika, a zarazem żeby przestrzeń była uporządkowana i bezpieczna dla dzieci. Dodatkowo każda rabata miała być obsadzona w wybranej tonacji kolorystycznej. Niestety pod koniec sezonu szkółki nie dysponowały potrzebnymi roślinami więc nasadzenia nie zostały jeszcze skończone. Położyliśmy również taras z desek kompozytowych, którego powierzchnię musieliśmy wcześniej przedłużyć. 

 O Nas   |   Oferta   |   Projekty i Relizacje   |   Kontakt   |   Remonty   |  
wykonanie strony: Agencja reklamowa Piotrków  

Kopiowanie zabronione. © JUSTI GARDEN,